umit

Ümit TEMURÇİN 19/07/1981

İlk öğretim ve Lise eğitimini  Adana ‘da tamamladıktan sonra  İzmir Ege Üniversitesinde Otel yöneticiliği bölümünü bitirdi.

U.S.A hükümetinin Uluslararası ‘’Management traning’’ proğramına dahil olarak üniversitede okuduğu bölümde uzmanlaşmak için Florida’nın Orlando ve Miami şehirlerindeki Sheraton otellerinde  2 yıl yönetici asistanı olarak çalıştı.

Florida’da bulunduğu sürede yoğun iş temposuna rağmen  kreatif yanını bastıramayınca Miami international University of Art&Design ‘nın dönemsel verdiği uygulamalı takı tasarım eğitimlerine  katıldı.

Ağırlığı erkek aksesuarları olmak üzere tasarımları çeşitli markalarda satışa sunuldu. İsrail Eurovision biricisi Dana International gibi ünlülerin tercihi haline geldi.

Türkiye’ye döndükten sonra hayatına farklı bir yön vermek istediği için ‘’Görsel sunum ve pazarlama’’ alanında ilerlemeye karar verdi.

2007 -2008 yılları arasında  Boyner mağazaları ile yolları kesişti ve İstinye Park Boyner mağazasının ‘’Görsel sunum Yöneticisi ‘’olarak sektöre adım attı.Birçok farklı markayı bünyesinde barındıran Boyner’de yerli ve yabancı markaların koleksiyon dokularını yakından tanıma fırsatı buldu.

2008-2009 Banana Republic mağazalarında görsel sunum sorumlusu olarak  çalıştı. Uluslararası  marka deneyimi edinmesinin yanısıra farklı ülkelerden gelen VM’lerle birlikte  konusuyla ilgili birçok eğitime katıldı.

2009-2010 COLIN’S Ulusulararası görsel sunum sorumlusu olarak görev yaptı.Global bir marka olmak adına gereçekleştirilen bir çok adımın yurt dışı  adaptasyonları ile ilgili başarılı projelere imza attı.  Rusya, Bulgaristan, Slovakya, Azerbeycan, Suudi Arabistan, Moldovya’da görsel düzenlemeyle ilgili eğitimler verdi,mağaza açılış operasyonlarını yönetti.

Almanya Berlin’de  düzenlenen dünyanın en prestijli  mağazacılık ve perakendecilik fuarı BREAD&BUTTER ‘da  iki defa  çalıştığı markayı temsil etti.

2010-2011 H&M  Türkiye operasyonunun kuruluş aşamasında Görsel sunum ekibine katıldı.

Almanyanın Hamburg şehrinde eğitimini tamamladıktan sonra H&M’in Türkiyede açtığı 8 mağazanın oluşumunda yer aldı .Görsel sunum ekip lideri ve Mağaza açılışı operasyon sorumlusu olarak görev yaptı.

2012 yılından itibaren Tchibo mağazalarının Türkiye ve Almanya arası adaptasyonlarından sorumlu görsel sunum uzmanı olarak görevine devam etmektedir.Mağaza açılışlarında ve özel dönemlerde kreatif  görsel sunum uzmanı olarak  özel vitrin tasarımları yapmaktadır.

Uluslararası açılışlarda görev almakta  ve Tchibo global görsel sunum departmanı ile  farklı sunum teknikleri üzerinde beraber çalışmaktadır. Aynı zamanda IMA Istanbul Moda Akademisinde ”Görsel mağazacılık ve Vitrin tasarımı” bölümünde eğitmenlik yapmaktadır.

Türkiye’de gün geçtikçe gelişen moda sektörünü yakından takip edip, bu alandaki izlenimlerini adını taşıyan umittemurcim.blogspot.com’da paylaşmaktadır.

Görsel sunumun bir parçası olan ‘’ Styling ‘’üzerine özel projeler  hazırlamakta,bu alandaki çalışmalarına  tüm hızı ile devam etmektedir.

Reklamlar